Importujesz produkty o wysokiej wartości, podlegające certyfikacji lub dedykowane do sprzedaży w sektorze premium? Pobieranie próbek to zalecany etap w procesie importu z Chin – niezależnie od tego, czy chcesz sprawdzić jakość produktu jeszcze przed zleceniem produkcji, czy już w jej trakcie. Dzięki nim dowiesz się, czy produkt w swojej ostatecznej formie spełni Twoje oczekiwania i wyśrubowane normy prawne.

W jakim celu pobiera się próbki?

Jako importer możesz skorzystać z usługi pobierania próbek, aby:

  • sprawdzić jakość surowców wykorzystywanych w procesie produkcji;
  • potwierdzić skład, właściwości i wolność od zanieczyszczeń użytych w produkcji materiałów;
  • przetestować jakość i funkcjonalność finalnego produktu;
  • przeprowadzić badania w laboratorium i dowiedzieć się, czy ostateczny produkt spełnia wymogi prawne.

Pobieranie próbek można więc przeprowadzić niemal na każdym etapie produkcji, w zależności od tego, co chcesz sprawdzić. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo i pewność, że ostateczny produkt będzie w 100% zgodny z umową, warto przeprowadzić przynajmniej kilka testów.

Dlaczego powinieneś zdecydować się na usługę pobierania próbek?

Na pobieranie próbek w celu przetestowania właściwości i funkcjonalności produktów lub do przeprowadzenia badań laboratoryjnych najczęściej decydują się importerzy artykułów podlegających surowym restrykcjom prawnym. To szczególnie ważne, jeśli sprowadza się wyroby wymagające oceny zgodności z dyrektywą RoHS lub innymi normami dotyczącymi towarów wprowadzanych do sprzedaży na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W szczególności dotyczy to:

  • urządzeń elektronicznych i sprzętu elektrycznego;
  • maszyn;
  • wyrobów medycznych;
  • produktów przeznaczonych dla dzieci;
  • środków ochrony osobistej.

Niestety, nie wszyscy dostawcy dysponują odpowiednimi certyfikatami, przez co nie masz pewności, że ich oferta odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jednak nawet obecność certyfikatów nie gwarantuje Ci, że w procesie produkcji nie przydarzą się pewne niedopatrzenia, błędy czy zaniechania. Jeśli tak się stanie, importowany towar może zostać skonfiskowany i niedopuszczony do obrotu.

To nie jedyny powód, dla którego nie warto podejmować ryzyka i importować produktów z Chin bez dodatkowej kontroli. Pobieranie próbek przed, w trakcie i po zakończeniu produkcji pozwoli Ci upewnić się, że produkty nie odbiegają jakościowo od innych sprzedawanych przez Ciebie towarów. To nie tylko zabezpieczenie wysokiej transakcji, ale też późniejszej sprzedaży – jeśli Twoi klienci przyzwyczaili się na wysokich standardów Twojego asortymentu, spadek jakościowy może ich skutecznie zniechęcić do korzystania z Twoich usług.

Zadbaj o niezmienną jakość swoich towarów i powierz nam pobranie próbek Twoich produktów!