Każdy etap importu z Chin jest niezwykle ważny dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Nie warto skupiać wszystkich swoich wysiłków tylko na procesie produkcji. Podczas przygotowania towarów do transportu również może dojść do nieprawidłowości lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, które zniweczą wszystkie wcześniejsze osiągnięcia. Z tego powodu jedną ze standardowych czynności, która wchodzi w skład procedury importu, jest kontrola załadunku kontenera. Nie pozwolimy, aby coś stanęło Ci na przeszkodzie tuż przed metą!

Usługa kontroli załadunku kontenera – kiedy się ją wykonuje?

Inspekcja załadunku jest usługą wykonywaną w celu zapewnienia importera, że wysyłane towary są zgodne z zamówieniem klienta i przygotowane do transportu w taki sposób, aby uniknąć uszkodzenia produktów. Nadzór gwarantuje utrzymanie jakości towaru i jego zgodności z dokumentacją techniczną. Monitorowanie całego procesu chroni importera przed umyślną lub przypadkową podmianą wyrobów.

Jak przebiega prawidłowy nadzór nad załadunkiem?

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej inwestycji. Upewnienie się, że otrzymasz zamówienie zgodne z umową, jest nieodłączną częścią naszej współpracy.

Co nadzoruje nasz inspektor podczas procesu załadunku? Do jego zadań należy sprawdzenie:

  • czy wysyłka zawiera właściwe produkty;
  • liczby i jakości produktów;
  • stanu opakowań i kartonów eksportowych  – czy nie są mokre lub uszkodzone;
  • stanu kontenera, poprawności jego zaplombowania i przygotowania do przewozu do miejsca przeznaczenia;
  • poprawnego sposobu załadunku kontenera.

Inspekcję załadunku przeprowadzamy w magazynie, już po zakończeniu produkcji i spakowaniu towaru, najczęściej kilka godzin przed rozpoczęciem ładunku. Z przebiegu kontroli sporządzamy szczegółowy raport wraz z dokumentacją fotograficzną.

Dlaczego nadzór załadunku kontenera jest tak ważny?

Duża skala importu to również duże ryzyko popełnienia błędów, które później trudno naprawić. Załadunek niewłaściwych towarów lub ich nieprawidłowe spakowanie to nie tylko strata pieniędzy (i nerwów!), ale przede wszystkim czasu i możliwości rozwoju Twojej firmy. Konsekwencje mogą być poważne: przerwanie łańcucha dostaw, utrata zaufania klientów lub kontrahentów biznesowych czy długotrwałe zamrożenie kapitału i niemożność wykonania kolejnych inwestycji.

Zadbaj o interesy swojej firmy! Dzięki usłudze inspekcji załadunku wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak zadbamy o proces załadunku dla Twojego zamówienia!