Czym jest przedwysyłkowa kontrola towaru?

Przedwysyłkowa kontrola towaru nazywana jest również inspekcją produktów. Usługa ta polega na skontrolowaniu jakości i ilości produktów tuż przed samą wysyłką i załadunkiem lub na końcowym etapie produkcji, kiedy większość towaru przygotowana jest już do eksportu. Celem przeprowadzenia takiej kontroli jest weryfikacja, czy jakość zamówionych produktów odpowiada specyfikacji technicznej zawartej w umowie z chińskim kontrahentem. Proces daje importerowi możliwość wykrycia nieprawidłowości jakościowych produktów, porozumienia się z producentem i podjęcia ostatecznej decyzji o wysyłce na podstawie racjonalnych przesłanek.

Jak przeprowadzamy inspekcję przedwysyłkową?

Kontrolę towaru przeprowadzamy na losowo wybranych, należących do różnych partii produkcyjnych wyrobów w liczbie proporcjonalnej do wielkości produktu. Sprawdzamy m.in.:

  • zgodność z normami obowiązującymi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i obecność oznakowania (jeśli jest to wymagane);
  • parametry techniczne produktu;
  • stan wizualny towaru, staranność wykończenia, funkcjonalność, bezpieczeństwo użytkowania;
  • ilość towaru/zgodność z umową.

Dostarczamy Ci też dokładny raport z kontroli wraz z opisem oraz dokumentacją techniczną usterek lub defektów produktowych i ich skalą. Pozwoli Ci to podjąć racjonalną i uzasadnioną finansowo decyzję co do rozwiązania problemu z dostawcą.

Skorzystaj z usługi przedwysyłkowej kontroli jakości w Chinach i zdobądź status zaufanego sprzedawcy!

Dzięki inspekcji przedwysyłkowej nie tylko zabezpieczasz jakość dostawy i oszczędzasz czas na dochodzenie swoich praw – co jest trudne, czasochłonne i kosztowne, jeśli towar dotrze już do Polski. Sprawdzenie jakości towarów przed wysyłką przyniesie Ci znacznie więcej korzyści biznesowych. Zyskasz m.in.:

  • mniejszą liczbę uszkodzonych produktów – usterki zostaną wyłapane jeszcze przed wysyłką, co zmniejsza wynikające z nich straty;
  • pewność ciągłości dostaw do Polski, dzięki czemu nie ryzykujesz, że Twoja oferta przez dłuższy czas będzie wybrakowana i utracisz klientów;
  • wizerunek zaufanego sprzedawcy, który dostarcza tylko wysokiej jakości produkty;
  • przyszłego kontrahenta, któremu możesz zaufać (jeśli przeprowadzenie inspekcji zakończy się sukcesem).

Nie ufaj losowi – w biznesie liczy się pewność. Zdobędziesz ją dzięki naszym usługom! Skontaktuj się z nami – nasz dział obsługi klienta chętnie dokona wyceny takiej usługi dla Ciebie.