Chcesz sprowadzać towary z Chin, ale nie jesteś pewny dostawcy i jego zdolności produkcyjnych? Aby rozpocząć produkcję w wybranej fabryce w Chinach, w większości przypadków należy wcześniej wpłacić sporą zaliczkę. Dla części przedsiębiorców jest to poważna inwestycja – czasami biznesowe „być albo nie być”, a czasami ogromna szansa na rozwój, której nie można zaprzepaścić. Należysz do jednej z tych kategorii? Usługa audytu fabryki jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Czym jest audyt fabryki i w jakim celu się do przeprowadza?

Usługa polega na przeprowadzeniu audytu fabrycznego w obszarach, które mają kluczowy wpływ na przebieg i jakość procesów produkcyjnych w konkretnej fabryce. Jaki jest cel audytu? Pomoże Ci on jeszcze przed rozpoczęciem współpracy zweryfikować, czy dostawca dysponuje odpowiednią technologią produkcyjną, aby zamówione artykuły były w pełni funkcjonalne i bez skaz. Sprawdzisz także liczebność jego siły roboczej, zgodność standardów z normami jakościowymi czy wydajność linii produkcyjnych. Jeśli analiza wykaże, iż Twój kontrahent nie ma żadnych problemów z jakością i spełnia wszystkie Twoje wymagania, możesz spokojnie rozpocząć produkcję.

Co obejmuje wykonywany przez nas audyt bezpieczeństwa?

Na audyt fabryczny składa się wiele elementów. Lista kontrolna audytu może być modyfikowana według Twoich potrzeb i wymagań. Kontrolujemy m.in.:

  • zasobność kadry;
  • wewnętrzny system zarządzania oraz systemy sterowania produkcją;
  • poprawność procesu wdrożenia systemu kontroli jakości;
  • poprawność systemów i procesów produkcyjnych;
  • stan techniczny maszyn i urządzeń.

Przeglądu dokonują wykwalifikowani i doświadczeni audytorzy. Dzięki naszej obecności na miejscu zapewniamy Ci poprawność całego procesu i wykonania go zgodnie z wytycznymi. Po przeprowadzeniu inspekcji sporządzamy i przedstawiamy Ci kompleksowy raport z audytu. Zawiera on wszystkie zdobyte podczas kontroli informacje oraz dokumentację fotograficzną. Na tej podstawie możesz podjąć świadomą decyzję, czy faktyczny stan fabryki jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Dlaczego warto skorzystać z usługi audytu niezawodności fabryki?

Produkcja jest pierwszym i najważniejszym elementem łańcucha dostaw. Jeśli ona zawiedzie, cała strategia rozwoju firmy będzie po prostu nieskuteczna. Dochodzenie swoich praw i odzyskanie pieniędzy z zaliczki jest trudne i czasochłonne. Wadliwa partia produkcyjna zamraża więc Twoje środki, nie pozwala znaleźć innego dostawcy, generuje olbrzymie straty finansowe i zakłóca przepływ pieniędzy w Twojej firmie.

Dzięki audytowi fabryki nie musisz ryzykować przyszłością swojej firmy. Otrzymujesz za to pewność inwestycji i zabezpieczasz przyszłe zyski. To wszystko, czego potrzebujesz, aby z sukcesem przeprowadzić import produktów z rynku chińskiego!